fbpx
logo

INTERWAŁ

Prowadzący

Sylwia Bąk

NAZWA

INTERWAŁ

NA CZYM POLEGAJĄ ZAJĘCIA?

Trening rozpoczynamy rozgrzewką i tu mamy informację dla tych, którzy tańczyć niekoniecznie lubią - nie ma układu choreograficznego! Po rozgrzewce następuje część główna, a na koniec stretching. Teraz będzie trzeba odrobinę się skupić, bo wjeżdża matematyka - trening w części głównej składa się z kilku rund, a każda runda z 8 ćwiczeń, pomiędzy którymi czeka Was aktywna przerwa (marsz, trucht, bieg). Runda odbywa się w systemie: 30s pracy/15s przerwy, 45s pracy/15s przerwy, 60s pracy/30s przerwy, a po każdej rundzie odpoczywamy 60 sekund!

CO JEST ICH CELEM?

Interwał to trening metaboliczny o wysokiej intensywności, więc cel jest jasny – spalanie tkanki tłuszczowej (które odbywa się nawet do kilku godzin po treningu!)

DLA KOGO SĄ DEDYKOWANE?

Trening interwałowy jest dla każdego kto chce się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić kondycję oraz ujędrnić swoje ciało.

Co to jest trening interwałowy?

Intensywny trening interwałowy, to program ćwiczeń pozwalający na maksymalne przyspieszenie efektów w spalaniu tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym nie naruszaniu masy mięśniowej. Przeznaczony jest dla osób chcących szybko spalić tkankę tłuszczową i wyrzeźbić sylwetkę.

Interwał to trening 60-minutowy. Każde zajęcia opierają się o rundy składające się z 8 ćwiczeń interwałowych. Na 30 sekund pracy występuje 15 sekund przerwy aktywnej. Po każdej rundzie pojawia się, wymarzona przez każdego ćwiczącego, 90 sekundowa przerwa odpoczynku. Trening interwałowy ma bardzo wysoką intensywność, dzięki czemu przyczyni się do spalania tłuszczu przez wiele godzin po ukończeniu treningu.

Trening interwałowy - ćwiczenia z dużą intensywnością

Co jednak trzeba powiedzieć - trening interwałowy, choć krótki, jest dla organizmu bardzo obciążający. Jeśli więc zależy Ci na zgubieniu tkanki tłuszczowej, a nie uprawiałeś wcześniej żadnego sportu, nie zaczynaj od razu od treningu, jakim są ćwiczenia interwałowe. Oczywiście zajęcia wzmacniają kondycję, jednak nie zostały stworzone z myślą o osobach początkujących. Trening ten daje 3 razy lepsze efekty w odchudzaniu niż cardio. Dlatego rozumiemy, że jest on najbardziej pożądany, jednak aby osiągnąć najlepsze efekty, warto najpierw dać sobie czas na poprawę wydolności. Może w takiej sytuacji warto udać się na Fat Killer?

Ćwiczenia interwałowe - największe zalety

Wróćmy jednak do zalet ćwiczeń interwałowych. Podobnie jak wiele innych treningów o wysokiej intensywności wpływa on korzystnie na na wiele aspektów. Oprócz oczywistego maksymalizowania spalania tłuszczu i przyczyniania się do przyspieszenia metabolizmu, zwiększa wydolność organizmu, poprawia pracę układu krążenia, zwiększa mobilność i dodaje energii. Efektem tego jest wieloaspektowa poprawa ogólnej sprawności fizycznej i wzmocnienie całego ciała.

Na zajęciach skupiamy się na: utrzymaniu wysokiego tempa, odpowiedniej technice ćwiczeń i w szczególności na dobrej, rytmicznej zabawie, bo wszystko prowadzone jest w rytm specjalnie dostosowanej do treningu muzyki. Jeśli jesteś osobą lubiącą wyzwania i czujesz się przygotowany na strumienie potu spływające po Twoim ciele - zapraszamy na ćwiczenia interwałowe!

Jeśli chcesz spalać kalorie tanecznym krokiem, zachęcamy do zapoznania się z treningiem Step Choreo. A dla tych, którzy chcą zadbać o poprawną posturę proponujemy zajęcia Republika Zdrowych Pleców.

Kup Karnet

Już od 150 zł / miesiąc

Kup Teraz